Wydarzenia

Podziękowania za wsparcie🥰

Serdeczne podziękowania dla Zeszyte Uszyte- Angelika Skoczeń, grupy „Szyjemy maseczki, okolice Łącka” oraz osób prywatnych za okazaną życzliwość, bezinteresowną pomoc i wsparcie na rzecz personelu medycznego Hospicjum Domowego Specjalmed w Nowym Sączu oraz Fundacja ,,Okno Nadziei” 💙💐

07.04- Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia!

Ratowanie życia i zdrowia drugiego człowieka, to działania wpisane w ich codzienną pracę.
W tym roku święto ma szczególny wymiar. Świat walczy z pandemią COVID-19. Codziennie patrzymy z jak wielkim poświęceniem służby medyczne na terenie całego kraju walczą z niewidzialnym wrogiem. Dziękujemy całemu personelowi medycznemu w tym trudnym czasie!

#BrawaDlaWas! 👏👏👏

02.04- Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Autyzm to przypadłość, która zaliczana jest do grupy symptomów zwanych wycofaniem, czyli unikaniem kontaktu ze światem zewnętrznym – z ludźmi i otoczeniem.

#naniebieskodlaautyzmu

Wielkie brawa 👏

Dziękujemy pięknie pani Annie Gromali oraz grupie pod nazwą „Szyjemy maseczki „, a także strażakom i osobom prywatnym z Łącka którzy przekazali 500 maseczek dla naszego Hospicjum Domowego w Nowym Sączu💚Ogromnie dziękujemy, że jesteście z nami w tym trudnym czasie. Dziękujemy też naszej pielęgniarce Lidia Nawalaniec oraz psycholog Patrycji Szot za zaangażowanie w ten szczytny cel 👏❤️❤️😊

Łańcuch dobroci ❤️

Kochani! Zobaczcie jak wielkie są ludzkie serca❤️Do naszego hospicjum domowego zgłosiły się osoby, które z własnej inicjatywy postanowiły uszyć dla personelu hospicyjnego maseczki. To niebywała dobroć i skarb spotkać takich ludzi! Tak wiele teraz potrzeba, by nasi chorzy nie czuli się pozostawieni, osamotnieni. Tak wiele sił i wyrzeczeń ze strony naszego personelu hospicyjnego mimo strachu i obawy w tle nieść pomoc potrzebującym. Tym bardziej Wasze bezinteresowne gesty dobroci są cenne w dzisiejszym trudnym czasie…. Dziękujemy, że jesteście❤️

Informacja dot. KORONAWIRUSA

Aktualne

Nadzieja...
zamiast kwiatów!

Ślub to cudowny dzień w życiu zakochanych. Para Młoda coraz częściej pragnie się podzielić swoją radością nie tylko z rodziną, ale również z potrzebującymi.

W tym celu w dniu ślubu można zdecydować się na zbiórkę pieniędzy zamiast kwiatów. Zachęcamy Państwa do wsparcia w ten sposób Fundacji „Okno Nadziei” działającej przy Hospicjum Domowym. Zapewniamy, iż za ten wspaniały gest nasi podopieczni będą Wam naprawdę wdzięczni!

Archiwalne

Przyjaciel z Okna Nadziei

Założenia i cele projekt „Przyjaciel z Okna Nadziei – wypełniamy dni ludzi chorych i samotnych życiem”
W Polsce od kilkunastu lat obserwowany jest proces zmiany struktury demograficznej, którego cechą jest rosnący udział osób starszych. Dla Fundacji ważne jest zwrócenie uwagi na ich potrzeby i podjęcie działań zapobiegających utracie chęci życia.

Założenia i cele projekt „Przyjaciel z Okna Nadziei – wypełniamy dni ludzi chorych i samotnych życiem”.

 

W Polsce od kilkunastu lat obserwowany jest proces zmiany struktury demograficznej, którego cechą jest rosnący udział osób starszych. Dla Fundacji ważne jest zwrócenie uwagi na ich potrzeby i podjęcie działań zapobiegających utracie chęci życia. Dodatkowo dane Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobczycach zawarte w Strategii Integracji i Rozwiązywania Problemów Społecznych dla Gminy i Miasta Dobczyce na lata 2014-2020 informują nas, że średnio prawie 300 osób rocznie korzysta z pomocy społecznej z powodu długotrwałej choroby lub niepełnosprawności. W tym samym dokumencie zawarta jest informacja, że brakuje profesjonalnych organizacji angażujących się w trwałe, długofalowe działania na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych. Nasz projekt: Przyjaciel z Okna Nadziei – wypełniamy dni ludzi chorych i samotnych życiem jest jednym z działań nakierowanych na rozwiązanie tego problem.

 

Celem głównym projektu było otoczenie opieką osób samotnych i ich rodzin oraz stworzenie możliwości do zaangażowania mieszkańców Gminy i Miasta Dobczyce oraz Powiatu Nowosądeckiego w wolontariat długoterminowy. Natomiast celami pośrednimi było m.in.: zwiększenie zdolności interpersonalnych i umiejętności opieki nad osobami starszymi oraz zwiększenie motywacji do działania I zaufania we własne siły poprzez realizację konsultacji fizjoterapeutycznych i psychologicznych wśród beneficjentów projektu.

 

W ramach edukacji wolontariuszy zorganizowaliśmy szkolenie prowadzone przez osoby pracujący na co dzień z osobami starszymi oraz niepełnosprawnymi.
Wiedza i doświadczenie specjalistów zaangażowanych w projekt oraz doświadczenia wolontariuszy zdobyte w trakcie trwania projektu zostały wybrane i opracowane w formie poradnika dostępnego w formie elektronicznej na stronie fundacji.

Poprzez realizację projektu chcieliśmy pokazać, że każdy może zrobić coś dobrego, coś, co zmieni życie innego człowieka, a poświęcenie chwili swojego czasu może przynieść ogromną satysfakcję.

 

Projekt był współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.