Komu pomagamy

Chorzy objęci opieką hospicyjną

W końcowym okresie życia jedną z najważniejszych rzeczy jest słuchanie. Słuchanie pacjenta i członków jego rodziny. Dzięki temu dodajemy życia dniom, które jeszcze czekają chorego, bo nie zawsze możemy dodać mu dni życia. Takie osoby nie mogą czekać. Dla nich każdy przeżyty dzień jest sukcesem. Dlatego chory musi być traktowany z miłością, życzliwością i godnością. Powinien otrzymać wsparcie emocjonalne i duchowe. A za tym wszystkim stoją odpowiednie środki przeciwbólowe, sprzęt medyczny i środki opatrunkowe.


Przewlekle chorzy

Dzieci i dorośli dotknięci chorobami neurologicznymi bądź genetycznymi wymagają kompleksowej opieki. Jak ważna jest rehabilitacja, odpowiednie leki, sprzęt i fachowa opieka, wiedzą najlepiej rodzice i opiekunowie, którzy na co dzień walczą o sprawność i zdrowie swoich ukochanych.


.

Rodzina i opiekunowie

W obliczu ciężkiej choroby oprócz problemów typowo medycznych pojawiają się problemy emocjonalne, socjalne i duchowe, a wsparcia i opieki potrzebuje również rodzina chorego. Nikogo nie zostawiamy samego. Choroba bliskiej osoby to problem całej rodziny.


.

Cierpiący po stracie

Śmierć i żałoba po stracie bliskiej jest jednym z najtrudniejszych doświadczeń w życiu człowieka. Wciąż jeszcze nie bardzo umiemy o niej rozmawiać. Wsparcie i pomoc, jaka zostanie okazana w okresie żałoby, ma ogromny wpływ na dalsze losy osoby, która doświadczyła straty. Dlatego nasza pomoc nie kończy się wraz z odejściem pacjenta. Rodziny zmarłych to wciąż nasi podopieczni, którzy mogą liczyć na pomoc psychologiczną, duchową lub po prostu na wysłuchanie przez wolontariusza.

Wsparcie dla fundacji